اخبار, محصولات, مقالات

استرچ صنعتی

استرچ صنعتی 

 

پیدا کردن نایلون‌هایی مقاوم که بتوانند از محصولات مختلف در برابر شرایط محیطی محافظت کنند، یکی از دغدغه‌های اصلی تولیدکنندگان در صنایع مختلف است. نایلون استرچ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بسته‌بندی محصولات تولیدشده است و به خاطر تنوع بالایی که دارد، می‌تواند پاسخگوی طیف وسیعی از تولیدکنندگان باشد. در این مطلب به بررسی عوامل تاثیرگذار بر کیفیت و قیمت نایلون استرچ بسته بندی، مشخصات و کاربردهای آن و در نهایت، نحوه خرید این نایلون از کیهان پلاستیک پرداخته‌ایم.

نایلون استرچ چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

تولیدکنندگان نایلون و فیلم، محصولی به نام نایلون استرچ تولید می‌کنند که بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با نام فیلم استرچ  نیز شناخته‌شده است. این نوع از نایلون ها یک محصول پلیمری یا همان پلاستیکی هستند که بیشتر در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصول به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد همواره توجه بسیاری از کسانی که نیاز به بسته بندی خوب دارند را جلب کرده است. مهم‌ترین این ویژگی‌ها به شرح زیر هستند:

 1. این نایلون در ضخامت‌ها و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود. به همین دلیل می‌تواند برای محصولات متنوع، پوشش خوبی ایجاد می‌کند. کاربرد انواع نایلون استرچ به صورت دستی و ماشینی است.
 2. کشسانی این نوع از نایلون بسیار بالا است و به راحتی نیز پاره نمی‌شود. به همین دلیل مصرف کننده می‌تواند آن را با خیال راحت دور محصول مورد نظر خود بپیچد.
 3. این نایلون ها به صورت بی‌‌رنگ، رنگی و همچنین مات تولید می‌شوند.
 4. ویژگی مهمی که استرچ‌ها دارند این است که در مقابل نور خورشید مقاوم هستند. یعنی محصولی که با این نایلون ها بسته بندی می‌شود از آسیب نور خورشید در امان می‌ماند.
 5. نایلون های معمولی وقتی در معرض مقدار کمی دما قرار می‌گیرند به راحتی شکل اولیه خود را از دست می‌دهند، اما این نایلون ها در مقابل دما نیز مقاوم هستند.

مزایای استفاده از نایلون استرچ پالت

با بهره گیری از این مدل بسته بندی، از ورود میکروب، گرد و خاک و رطوبت به داخل مواد خوراکی، جلوگیری می‌کنیم. بسته بندی محصول توسط استرچ پالت بند، می‌تواند خطر ناشی از شکستگی، آسیب و ضرب دیدگی محصول را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. استرچ پالت بند، به روند کار سرعت می‌بخشد و فرآیند بسته بندی با سرعت بالایی انجام می‌شود. این نایلون حمل و نقل کالا را نیز راحت تر کرده و هزینه‌های ناشی از حمل و نقل را نیز کاهش می‌دهد. شفاف بودن نایلون باعث می‌شود تا محصول مورد نظر پس از بسته بندی مشخص باشد، در نتیجه محصولات با یکدیگر قاطی نمی‌شوند. 

کاربرد فیلم استرچ بسته بندی

همانطور که به آن اشاره شد، مهم‌ترین کاربرد فیلم استرچ برای بسته بندی نهایی یک یا چند محصول است، به طور کلی استرچ باعث می‌شود تا محصول یا محصولات مورد نظری که با این نوع پلاستیک بسته بندی شده اند از هر گونه گرد، غبار، لکه، کثیفی، ضربه و دیگر عوامل خارجی محفوظ بماند. همچنین حمل نقل محصولاتی که استرچ پیچ شده اند بسیار راحت تر است و نظم بیشتری نیز دارد. 

انواع نایلون استرچ بر حسب تعداد لایه

فیلم استرچ با دستگاه های مختلفی تولید می شود که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت. نایلون‌های استرچ به صورت معمول دارای ۳ و ۵ لایه هستند. نایلون استرچ ۵ لایه دارای مقاومت، استحکام و از همه مهم تر کشسانی بالاتری است، در نمونه های ۵ لایه هر ۱ متر تا ۷ متر و بیشتر خاصیت کشسانی دارد که باعث می شود با متراژ کمتر محصولات بیشتری بسته بندی شود.

معرفی انواع استرچ و ویژگی‌های آن‌ها

در کارخانه‌ها محصولات متنوعی از جمله مواد غذایی و قطعات مختلف صنعتی تولید می‌شوند. از این رو همه این محصولات به بسته بندی نیاز دارند. کارخانه‌های پتروشیمی برای رفع نیاز تولیدکنندگان، نایلون های استرچ را در دو نوع غذایی و صنعتی تولید می‌کنند. در ادامه ویژگی‌های هر کدام را بررسی می‌کنیم.

ویژگی‌های نایلون استرچ صنعت غذایی

مواد غذایی از هر نوعی که باشند احتمال آلودگی آن‌ها زیاد است. نایلون هایی که به صورت ویژه برای محصولات غذایی ساخته می‌شوند کاملا بهداشتی و استریل هستند. این ویژگی از فاسد شدن مواد غذایی روباز مانند سبزی، میوه، حبوبات و شیرینی‌ها جلوگیری می‌کند. استرچ غذایی ویژگی‌های مهم زیر را دارد:

 • مواد غذایی به دو دسته سرد و گرم تقسیم می‌شوند. این نایلون ها به خوبی می‌توانند روی هر ماده غذایی با هر دمایی قرار بگیرند و از آن‌ها در مقابل آلودگی‌ها محافظت کنند.
 • از ورود و خروج هوا به داخل مواد غذایی جلوگیری می‌کند.
 • سلفون استرچ غذایی، برای اینکه به خوبی روی مواد خوراکی را بپوشاند حالت چسبندگی بالایی دارد.
 • این نایلون ها شفاف هستند چون به شدت روی نظر مشتری برای خرید یک محصول غذایی، تأثیر می‌گذارند.
 • استرچ‌هایی که کارخانه‌های مواد غذایی از آن‌ها استفاده می‌کنند کمی ضخیم‌تر از استرچ‌هایی هستند که مصارف خانگی دارند.
 • فیلم استرچ غذایی به صورت رولی عرضه می‌شود. نمونه خانگی آن، رول کوچکی دارد و نمونه‌هایی که کارخانه‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند، رول‌های بزرگ‌تری دارند. رول بودن باعث می‌شود مصرف کننده به راحتی آن را مورد استفاده قرار دهد.

برای دیدن مشخصات، استعلام قیمت و سفارش استرچ غذایی می‌توانید در قسمت فروشگاهی سایت کیهان پلاستیک وارد صفحه استرچ غذایی  شوید.

ویژگی‌های نایلون استرچ صنعتی

استرچ صنعتی نیز مانند نمونه غذایی آن برای بسته بندی هر چیزی که به غذا ارتباطی ندارد به کار می‌رود. مثلا کسانی که در صنعت کاغذ فعالیت می‌کنند، تولیدکنندگان لوازم خانگی، کارخانه‌های لوازم آرایشی و سایر کارخانه‌هایی که قطعات مختلفی را می‌سازند، این نایلون ها را مورد استفاده قرار می‌دهند. نایلون های استرچ صنعتی چند ویژگی مهم دارند:

 • ضخامت استرچ‌های صنعتی بیشتر از نایلون های غذایی است و در حدود هفت برابر از قدرت کشسانی بالاتری برخوردار هستند. قدرت کشسانی بالا باعث می‌شود که حجم نهایی محصول بسته بندی شده به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کند. این مهم تأثیر زیادی در کاهش هزینه‌ها دارد.
 • این نایلون ها به صورت مات و رنگی هم تولید می‌شوند. اگر فردی بخواهد که محصولش پیدا نباشد می‌تواند محصول خود را با نایلون رنگی یا مات سلفون پیچ کند.
 • رول‌های استرچ صنعتی معمولا به صورت بزرگ تولید می‌شوند. البته هر کارخانه‌ای بسته به اینکه ابعاد محصول تولیدی‌اش چقدر است می‌تواند اندازه و ضخامت نایلون مورد استفاده خود را انتخاب کند.
 • استرچ‌های صنعتی می‌توانند از محصولات در مقابل گرد و غبار، دما، حرارت نور خورشید، خراش و ضربه محافظت کنند.

یک نوع از استرچ‌های صنعتی که مناسب برای بسته بندی اکثر کالا‌ها و محصولات  وجود دارد و شما همواره می‌توانید در قسمت فروشگاهی سایت کیهان پلاستیک تمامی مشخصات و ویژگی‌های این محصول را مشاهده کنید، استرچ پالت بند  است.

 

 

 

چرا تولید استرچ صنعتی از اهمیت زیادی برخوردار است؟

 زیرا پر مصرف ترین نایلون‌های پلاستیکی جهت بسته‌بندی‌های صنعتی است. هزینه تولید نایلون‌های استرچ صنعتی ارزان‌تر از سایر نایلون‌های صنعتی است؛ بنابراین دارای قیمت پایین‌تری هم خواهد بود. همچنین این دسته از نایلون ها به نسبت قیمتی که دارند بسیار با کیفیت و کاربردی هستند و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند، درنتیجه بسیار پر طرفدارند هدف تولید استرچ صنعتی، به‌منظور استفاده آن‌ها در کارخانه‌ها، جهت بسته‌بندی نهایی محصول است، به همین علت

 اهمیت استرچ صنعتی  امروزه در بین صنعت گران قابل اهمیت واقع شده است.

نایلون استرچ بسته بندی در صنعت

نایلون استرچ بسته بندی یک نایلون بسته بندی بسیار مصرفی در صنعت است و معمولاً از همان موادی که در تولید استرچ صنعتی به‌کاررفته تولید می‌شود. تنها تفاوتی که این نایلون‌ها دارند این است که در تولید آن‌ها از مواد پتروشیمی نیز استفاده شده است، از مزیت‌های این نایلون‌های صنعتی، شفافیت بالا و چسبندگی و کشش خوب آن‌ها است.

 

 

فروش نایلون استرچ

پس از اتمام فرآیند تولید نایلون استرچ، آن را به صورت رولی در می‌آورند. این رول‌ها به طور معمول ۱۰ کیلویی هستند ولی بر طبق درخواست مشتری می‌توان آن را به صورت‌های دیگر نیز سفارش داد. قیمت فروش نایلون استرچ رولی بر اساس فاکتورهایی مانند عرض، طول، ضخامت و تعداد لایه، استحکام کششی و سایر موارد مربوط به سفارشی سازی تعیین می شود. جهت سفارش محصول و یا اطلاع از قیمت روز، با شماره‌های ذکر شده در سایت تماس حاصل فرمایید. 

کلام آخر

انواع نایلون های استرچ با کیفیت‌های متفاوتی در بازار وجود دارند که می‌توانند پوشش مناسبی برای محصولات مختلف محسوب شوند. البته باید از فیلم استرچ با کیفیتی استفاده کنید تا از محصولات شما در مقابل هر عامل خارجی دیگری به خوبی محافظت کند. شما چه محصولی را با این نایلون ها بسته بندی کرده‌اید؟ خوشحال می‌شویم که تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *